Çarşamba, Şubat 22, 2012

Aziz Yıldırım'ın Savunması Üzerine

Yine klasikleşen uzunca bi ara...

Derbi maçının arefesinde Aziz Yıldırım'ın savunması gündemi daha fazla meşgul etmekte. Aziz Yıldırım'ın dün ki savunması öncesinde herkes gibi bende ciddi ve çarpıcı bir savunma bekliyordum ama olmadı.

3 Temmuz dan bu yana bu günü bekliyorsun, her yazdığın mektupta oratalığı sallıycam, tüm herşeyi anlatıcam diyorsun o gün gelip çatıyor ve sen tutup Galatasaray'ın maçlarından söz ediyorsun. Aziz Yıldırım eğer savunmasının geri kalan kısmında Galatasaray'a bok atmak dışında birşeyler yapmazsa tahminimce işi fazlasıyla zor... Aziz Yıldırım'ın savunmasında en fazla katıldığım nokta Fenerbahçe'nin diğerlerinden daha kirli olmadığı iması. Eğri oturup doğru konuşmak lazım bu ligde hiç bir takım pür-i pak değil ! Ancak bir takımı yargılamak için elde delil, kanıt duyum vs. olması gerekir. Sen bunca zaman bekleyip savunma hakkın gelince " Galatasaray 8-0 ı açıklasın, Strum Graz maçında ne oldu ? " dersen adama abiyane tabirle götüyle gülerler.

Aziz Yıldırım'dan açıkça beklentip herşeyi olduğu gibi anlatmasıydı. Şike yapıp yapmadığını değil, Türk Futbolunu ele geçirmek isteyenlerin oyunudur bu söyleminin altını doldurmasıydı. Aziz Yıldırım bunca senedir Türk Futbolunun içerisinde elbette ki gördüğü pek çok olay var. Ben karıştıklarını istemiyorum. Sadece şahit olduklarını anlatsın yeter. Sonrası iplik söküğü gibi gelecektir...

Sonuçta adli süreç devam ediyor. Aziz Yıldırım belki de esas savunmasını bir sonra ki duruşmada yapıcak. Umarım Türk Futbolu için birşey yapar ve Beşiktaş'ı Galatasaray'ı Trabzonspor'u ve daha ne kadar takımın alet edildiği olay varsa kişileriyle belgeleriyle açıklar. Mesela savcılar hemen harekete geçmeli eğer Aziz Yıldırım'ın iddaa ettiği gibi Denizlispor-Fenerbahçe maçında bir olay varsa gün yüzüne çıkartılmalı. Yusuf Şimşek'in adı mahkeme tutanaklarına geçti. Bu saatten sonra bununla ilgili gereken adımlar atılmalı. Sonucunda eğer suçlu çıkarsak adaletten önce Galatasaray taraftarı bu işe karışan tüm kişileri gereken şekilde eleştirir ve arkasında durmaz.

Galatasaray'ın şerefini kirletmeye kimsenin hakkı yoktur !

1 yorum:

Conte Cristo dedi ki...

Hocam bir sporsever olarak yeni yeni aktifleştirdiğim bloguma göz atman ve hatta katılarak destek olman beni çok hoşnut ered saygılar :) metinoktayforma.blogspot.com