Çarşamba, Eylül 02, 2015

Galatasaraya Bir Hikaye Lazım

4 Yıldız - 3 Başkan - 2 Hoca ile tamamlanmış 2014/2015 sezonunun ardından gelen 3 kupa. Dünya'nın neresine giderseniz gidin bu hikayeyi pek çok kişiye inandıramazsınız. Ama burası Türkiye heran herşey olabiliyor ve ülkemi belkide bu garipliklerinden dolayı seviyorum.

Transfer sezonu tamamlanmadan liglerin başlamasını garipsesem de bu süreç içerisinde sahaya konan futbol sezon boyunca izleyeceğimiz filmin fragmanı oluyor aslında. Geçen yıl ki korku filminin sonunda ki süpriz final bile Galatasaray taraftarını mutlu etmedi. Aslında biz tribündekiler genelde 2 tür filden hoşlanırız;

1- Aksiyon
2- Arabesk

Aksiyonlarla dolu sezona örnek olarak Ünal Aysallı yılları rahatlıkla söyleyebiliriz. Arabesk sezonlar için ise 2005/2006 sezonu ( meşhur 16 dakika ) yada 2007/2008 sezonu ( Cevat Güler ile gelen şampiyonluk ) örnek verilebilir. Bu iki şampiyonluğunda taraftarda bıraktığı haz duygusu bir başkadır. Ülke olarak seviyoruz arabesk hikayeleri ancak zaman değişiyor ve arabesk hikayeler eskisi kadar seyirciyi etkilemiyor. Yüksek bütçeli Aksiyon filmleri daha fazla ilgi çeker oldu. Ama sağlam ve inandırıcı bir hikayeniz varsa arabesk hala iş yapar.

2015/2016 sezonunun fragmanını izlediğimizde acaba bu sene korku filmi mi izliycez yoksa arabeskin dibine mi vurucaz kaygısı var. Basiretsiz bir yönetim, denge diye diye dengesini kaybetmiş bir hoca ve son dakika filmin senaryosunu beğenmeyip İnter'e kaçan bir başrol oyuncusundan yoksun bir ekip var karşımızda. Bu kadar eksiye rağmen hala bu filmi izlemek için sebeplerimizde var. Muslera, Chedjou, Semih, Wesley, Poldi.... ve hepsinden öte Galatasaraya olan sevgimiz.


Dedim ya bu kadar kötü bir tablo önümüzdeyken taraftarı şampiyonluğa inandırmak, kenetlendirmek zor iş. Öncelikle Galatasaray taraftarı kandırıldığını hissediyor. Verilen sözlerin tutulmadığının, yapılan transfer hamlelerinin yanlışlığının, yönetmen koltuğunda oturan denge mümtelasının bu işin altından kalkamayacağının farkında. Yine de iyi bakmak istiyor geleceğe ve bu filmi fragmanını beğenmediği halde izlemek istiyor. Galatasaray yönetimi ise artık bir karar vermeli, ya taraftarının önüne çıkıp yüzleşecek ve onların desteğini alacak ya da Galatasaray tarihine geçip ( umarım olmaz ) küfürler eşliğinde seçime gitmek zorunda bırakılacaklar.

Gelen oyuncular elbette önemli isimler, tıpkı gidenler gibi. Oyuncular gelir geçer takımlar şampiyon olurlar. Galatasarayın takım olmaya ihtiyacı var. Galatasaray'ın transfere değil taraftarı yeniden kenetleyecek bir hikayeye ihtiyacı var.

Umarım bu hikaye yazılır....

Fragman Bitti, Film Asıl Şimdi Başlıyor...

Selametle


Hiç yorum yok: